اخبار داغ بازیگران
مدلهای جدید میزهای ال سی دی , تبریک به مناسبت تولد , کت وشلوارمجلسی , دانلود اینستاگرام باورژن قدیم , مانتو گران قیمت , خبر داغ بازیگران ایرانی , سايت مانتو پگاه , عکسای فعطماگل , عکس ژيمناستيک زنان , بيوگرافی فاطما گل 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|
 
آفتاب - فرآیند تقسیم بر دو قدرت در ایران از سرعت بیشتری برخوردار شده به نحوی که پیش بینی می‌شود مهندسی انتخابات درایران این‌بار اصولگرایان میانه رو از جمله تیم قالیباف، لاریجانی، و محسن رضایی را از مصادر قدرت حذف خواهد کرد.

در دولت‌های نهم ودهم هیچ‌یک از نیروهای اصولگرا به ویژه نیروهای اصولگرای سنتی چون موتلفه پست آن چنانی را به خود اختصاص ندادند. تا جایی که به گزارش روزنامه ابتکار محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه در جلسه ای با تشریح وقایع بعد از انتخابات و تلاش‌های حزب موتلفه برای ایجاد وحدت و حل اختلاف بین برخی چهره های سیاسی، به حمایت این حزب از احمدی نژاد در ایام انتخابات اشاره کرد و گفت:" البته وی ( احمدی نژاد) بهایی برای تشکل های اصولگرا قائل نیست اما حزب موتلفه با علم به این مطلب، تکلیف شرعی خود دانست که برای حفظ نظام از احمدی نژاد حمایت کند."

به دنبال آن این عدم اقبال با درگیری میان طیف احمدی‌نژاد با آیت الله هاشمی رفسنجانی، سید محمد خاتمی و درانتخابات 22 خرداد میرحسین موسوی به اوج خود رسید.

مناظره تلویزیونی آقای احمدی نژاد و مهندس میرحسین موسوی نخست وزیر دوره امام خمینی، و " بگم بگم بگم" های وی در این مناظره موضوعی نیستند که از خاطره افکار عمومی ایران قابل حذف باشند.

اما هنوز انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 و حوادث پس از آن به فراموشی نرفته  که موضوع انتخابات بار دیگر مطرح شده و بر سر زبان‌ها افتاده است.

گمانه زنی  صاحب نظران تا این لحظه  حاکی از این بوده که در دو تا سه انتخابات آینده از انتخابات شوراها و مجلس شورای اسلامی گرفته تا انتخابات ریاست‌جمهوری رقابت اصلی میان دو طیف اصولگرایان میانه رو و اصولگرایان تندرو خواهد بود.

تمیهدات یاران رییس جمهوری که به نوعی مهندسی انتخابات شبیه است از موضوع دیگری حکایت می‌کند. سایت حقیقت نیوز از سایت‌های نزدیک به رییس جمهوری ایران و حامی دولت به شمار می‌رود جریان تبلیغی را برای ابقای ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد  و ایجاد رییس جمهوری مادام‌العمر کلید زد: "بایستی تمهیدی اندیشیده شود تا محمود احمدی‌نژاد پس از پایان دوران ریاست جمهوری‌اش، همچنان در سطوح عالی تصمیم‌گیری و در کنار مردم حضور داشته باشد."

حقیقت نیوز با استقبال از روش پوتین در دوره ریاست جمهوری خود در روسیه به نوعی گرایش پوتینیسم اختیار کرده و برای ابقای آقای احمدی نژاد در پست ریاست جمهوری مانند ابقای پوتین در روسیه می‌نویسد: " چنین امری البته بی‌سابقه نیست و در دیگر کشورها و از جمله در کشور همسایه شمالی ما یعنی روسیه نیز به اجرا درآمده است. در این کشور ولادیمیر پوتین پس از طی دو دوره ریاست جمهوری موفقیت‌آمیز هم‌اکنون به عنوان نخست‌وزیر مشغول به کار است و با توجه به توانمندی و تجربه‌ای که داشته، توانسته است موجبات ثبات هرچه بیشتر کشورش را پس از یک دوره پرتنش و جنجالی فراهم بیاورد."

حقیقت نیوز به آن طرف سکه انتخابات روسیه نپرداخته که این سناریو که به وسیله پوتین در روسیه رهبری شد ابتدا به تغییر قانون تعداد سال‌های ریاست‌جمهوری از 4 سال به 7 سال به مصوبه دومای روسیه نیاز داشت که تامین شد  و سپس مهندسی انتخابات این کشور یعنی بالا آمدن مدودف در این دوره و سپس قدرت‌گیری پوتین در دوره آینده به نوعی تا 15 سال آینده را در اختیار پوتینیسم قرار می‌دهد.

به عبارت دیگر دو دوره ریاست جمهوری پوتین به مدت 8 سال، یک دوره ریاست جمهوری مدودف به مدت چهار سال و دو دوره 7 ساله دیگر ریاست جمهوری به مدت 14 سال و به طور کلی مدت26 سال توسط  دو عضو بلندپایه ک.گ.ب رقم خواهد خورد. ولی آیا این هماهنگی میان قوه مقننه ایران و رییس قوه مجریه برای آینده وجود دارد؟

با این همه برخی  تحلیل حقیقت‌نیوز را یک خوش‌خیالی می‌دانستند که خبر تابناک در تاریخ 7 اردیبهشت 1389 این خوش‌خیالی را به حقیقتی راجع به مهندسی انتخابات در آینده تبدیل کرد.

این خبر حاکی از آن بود که هیات دولت بنابر مصوبه خود به زودی مدیریت شهر تهران را به احمدی‌نژاد یا رحیمی معاون اول وی واگذار خواهد کرد. این خبر که به نوعی حکایت از حذف عملی شهرداری تهران از اداره شهر تهران می‌کند به نوعی خبر از حذف قالیباف از رقابت در انتخابات آینده ریاست جمهوری نیز می‌دهد.

سایت " شهرنوشت " با اعلام خبر بالا نوشت که روز دوشنبه رييس شوراي شهر تهران در حالي از مصوبه دولت مبني بر واگذاري مديريت مجموعه شهر تهران به رييس جمهوري يا معاون اول وي خبر داد که از همان اول معلوم بود اين تصميم مغاير با قانون و بر نامه هاي توسعه‌اي کشور بود.

هرچند سروري، رييس مجمع نمايندگان تهران هم با بيان اين که هنوز در جريان جزييات خبر نيست، اما اعلام کرد اگر چنين مصوبه اي در کار باشد، مغاير با قوانين است و نمي توان تصور کرد مصوبه‌اي تا اين حد مغاير با قوانين و اهداف کشور به تصويب رسيده باشد.

وي افزود: در شرايطي که همه برنامه ها و مقررات از ضرورت کوچک شدن دولت سخن مي گويند اصولا بايد بخشي از اختيارات دولت به شهرداري‌ها و شوراهاي شهر واگذار شود نه اين که شاهد عکس اين ماجرا باشيم.

سروري با بيان اين که امروزه عمده کارها در مسير واگذاري به بخش خصوصي قرار دارد گفت: در چنين شرايطي، تصميمي که به بزرگتر شدن دولت آن همه در چنين حوزه‌اي بينجامد وجهه قانوني ندارد و مغاير با اهداف پيش بيني شده است.

درعین حال سپردن اداره شهر تهران به دست رییس جمهوری یا معاون اول وی درست پس از این خبر بود که رقابت دوطیف یاران احمدی نژاد برای رئیس جمهوری مشایی و ثمره هاشمی در دوره بعد وارد مرحله تازه‌ای شده است.

این خبر که به صورت تحلیلی در سایت جهان در 30 فروردین 1389 منتشر شده بود تاکید داشت که "طیف مشایی به دنبال ریاست جمهوری مشایی در دوره یازدهم است و در رسانه هاي منتسب بدين جريان هم تبليغ می گردد که نظر دکتر احمدی نژاد نیز همین است اما زمزمه هایی از سایت های نزدیک به رحیمی در خصوص احتمال کاندیداتوری وی هم بیان می شود. طیف یاران محصولی نیز، احتمالا به دنبال معرفی سید مجتبی ثمره هاشمی برای ریاست جمهوری یازدهم مي باشند. "

اما رقابت درون گروهی میان دو طیف یاران احمدی‌نژاد برای انتخابات آینده زمانی میسر خواهد بود که مهندسی انتخابات قادر باشد گروه قالیباف/لاریجانی/محسن رضایی را از مدار رقابت خارج کند. آیا اصولگرایان تندرو مستقر در دولت قادرند در این مرحله نیز به اهداف خود برسند؟
 
[ ] [ ] [ hwdlt ]
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
ورزش بعد از جراحی بینی
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب