اخبار داغ بازیگران
مدلهای جدید میزهای ال سی دی , تبریک به مناسبت تولد , کت وشلوارمجلسی , دانلود اینستاگرام باورژن قدیم , مانتو گران قیمت , خبر داغ بازیگران ایرانی , سايت مانتو پگاه , عکسای فعطماگل , عکس ژيمناستيک زنان , بيوگرافی فاطما گل 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

محققان در کالج پزشکی ویل کورنل واکسنی تولید کرده اند که می تواند به افرادی که دخانیات استفاده می کنند کمک کند که برای همیشه آن را ترک کرده و بدنشان نسبت به اعتیاد به نیکوتین مصون شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، واکسن مصونیت بدن در مقابل اعتیاد به نیکوتین، کلیه فرد را به یک کارخانه تبدیل می کند که به طور پیوسته پادتنهایی را که جریان خون را از نیکوتین پاک می کند تا نیکوتین هرگز شانسی برای رسیدن به مغز و ایجاد احساس نیاز در فرد نداشته باشد.

برخلاف سایر واکسنهای نیکوتینی که پیشتر تولید شده بود و صرفا یک هفته دوام داشت، تأثیر یک دوز از این واکسن جدید یک عمر در بدن باقی می ماند.

به طور کلی دو نوع واکسن وجود دارد، نخست واکسنهای فعال هستند که از طریق ارائه یک ذره از یک ماده خارجی  یک پاسخ ایمنی را برای یک عمر در بدن ایجاد می کند. مثل یک بخش از یک ویروس که وارد سیستم ایمنی بدن می شود.

نیکوتین برای واکسنهای فعال مناسب نیست چرا که مولکول آن به قدری کوچک است که سیستم ایمنی بدن آن را تشخیص نمی دهد.

دومین نوع واکسنها واکنسهای منفعل هستند که پادتنهای آماده را به فرد منتقل می کنند. درحالی که واکسن منفعل نیکوتین در آزمایشهای پیشین تنها یک هفته در بدن باقی ماندند و علاوه براین هزینه تزریق آنها نیز گران بود.

برپایه تحقیقات پیشین نوع سومی از واکسنها ابداع شده که ابتدا در موشها آزمایش شده است به این نوع واکسنها واکسن ژنتیکی گفته می شود.

تیم تحقیقاتی کالج پزشکی ویل کورنل با گرفتن زنجیره ژنتیکی یک پادتن نیکوتین مهندسی شده و تبدیل آن به یک نوع ویروس که خطرناک نیست این واکسن را تولید کردند.

آنها همچنین اطلاعاتی را وارد این ژن کردند تا به طور مستقیم سلولهای بافت کبد را هدف بگیرد. زنجیره ژنی این پادن خود را وارد هسته این سلولها می کند و این سلولها جریانی از پادتنهایی تولید می کنند که به محض ورود نیکوتین به جریان خون آن را خنثی می کند.

این واکسن تاکنون تنها در موشها آزمایش شده اما مطالعات انجام شده نشان می دهد که واکسن تولید شده دارای سطح بالایی از پادتنهایی است که محققان توانسته اند آن را در خون موشهای آزمایشگاهی اندازه بگیرند.

آنها همچنین کشف کرده اند که میزان اندکی از نیکوتین وارد شده به بدن موشهای آزمایشگاهی به مغز رسیده است.

دکتر رونالت کریستال رئیس گروه و استاد پزشکی ژنتیک در کالج پزشکی ویل کورنل اظهار داشت: اگر مشخص شود که این واکسن برای انسان ایمن است و می تواند موثر واقع شود بهترین راه برای استفاده در افرادی است که می خواهند سیگار کشیدن را ترک کنند. آنها درمی یابند که اگر بار دیگر سیگار کشیدن را آغاز کنند به هیچ وجه از آن لذت نمی برند چرا که واکسن نیکوتین به آنها کمک کرده این عادت را از بین ببرند.

براساس گزارش کالج پزشکی ویل کرنل، این درحالی است که وی افزود: می تواند از این واکسن برای افرادی که هرگز سیگار نکشیده اند نیز استفاده کرد تا آنها به مصرف سیگار روی نیاورند. اما تمام اینها در حد نظریه است و ما باید منافع نسبت به مضرات آن را مورد بررسی قرار دهیم.

قرار است این آزمایش در موشها و سپس سایر پستانداران آزمایش شود و در نهایت روی انسان مورد آزمایش قرار بگیرد..... /   خبرگزاری مهر

 

 

[ ] [ ] [ hwdlt ]
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
ورزش بعد از جراحی بینی

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب