اخبار داغ بازیگران
مدلهای جدید میزهای ال سی دی , تبریک به مناسبت تولد , کت وشلوارمجلسی , دانلود اینستاگرام باورژن قدیم , مانتو گران قیمت , خبر داغ بازیگران ایرانی , سايت مانتو پگاه , عکسای فعطماگل , عکس ژيمناستيک زنان , بيوگرافی فاطما گل 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|
وزیر بازرگانی دولت اصلاحات که نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم است، در جمع دانشجویان دانشکده قرآن و حدیث پردیس تهران گفت: باید ستاد ویژه ‌ای برای مقابله با تحریم و به حداقل رساندن آثار آن به وجود آید که در این خصوص مجریان باید از رجزخوانی‌های بی‌ثمر پرهیز کنند و رویکرد جدی به اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

به گزارش مهر، نشست دانشجویان دانشکده قرآن و حدیث پردیس دانشگاه تهران با حضور محمد شریعتمداری وزیر بازرگانی دولت اصلاحات و نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، صبح سه‌ شنبه در سالن همایش شیخ طوسی(ره) پردیس تهران دانشکده قرآن و حدیث برگزار شد.

وی در این نشست گفت: وقتی صحبت از تحریم می‌ شود بحث تعارض پیش می ‌‌آید، در واقع صحبت از تحریم صحبت از جنگ است و تحریم زبان قلدری است تا دیگران را برای دست برداشتن از اصولشان مجبور کنند؛ البته  تحریم‌ های ملی نیز در تاریخ برای حفظ ارزش‌های ملی کشور وجود داشته است.

محمد شریعتمداری با نگاهی اجمالی به تاریخ تحریم در جهان افزود: توسل به تحریم قدمتی به درازای تاریخ آمریکا دارد و اولین تحریم را آمریکا در خرید کالاهای انگلیس انجام داد؛ همچنین پس از جنگ‌های جهانی، تحریم به صورت گسترده‌ ای جایگزین نیروهای نظامی شده و این سیاست در منشور جامعه ملل نیز آورده شد که البته به جز تحریم کانال سوئز، هیچ مصداق تحریم دیگری در به زانو درآوردن کشورهای قدرتمند وجود ندارد.

وی تصریح کرد: از سال 2001 تحریم هوشمند و تحریم اشخاص حقیقی و سازمان‌های بین‌المللی نیز در دایره واژگانی تحریم ورود پیدا کرد که البته در اکمال تحریم، شرایط جغرافیایی و اقتصادی و ... نیز تأثیر دارد.

اگر تحریم‌ها بلندپروازانه باشد، هزینه آن نیز افزایش می‌ یابد

وزیر بازرگانی دولت اصلاحات که نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نیز هست، ادامه داد: هدف تحریم‌ها اغلب تغییر رفتار و مهار کشور و یا تغییر رژیم کشور هدف مورد بحث است؛ البته اگر تحریم‌ها بلندپروازانه باشد، هزینه آن نیز افزایش می‌ یابد و تحریمی که هدفش تغییر رژیم است می‌ خواهد حداکثر هزینه را در کوتاهترین زمان قبل از اجرای فاز نظامی به کشور هدف وارد کند.

وی اظهار داشت: تحریم با نیت مهار کشور هدف می ‌خواهد توازن قوا را حفظ کند و کشور هدف را از دستیابی به ابزارها و تکنولوژی های جدید منع کند.

شریعتمداری افزود: کشورهای ضعیف معمولا از طریق تحریم تسلیم شده و به زانو درآمدند؛ اهداف تحریمی که آمریکا برای منع گسترش سلاح‌ های هسته‌ای اعمال کرده، مبارزه با تروریسم بین‌المللی بوده است؛ البته برای ما این سئوال پیش می ‌آید که اهداف واقعی آمریکا از تحریم چیست؟ مدت زمان اعلام تحریم و تعداد کشورهای شرکت کننده در تحریم چقدر خواهد بود؟

معمولا در رابطه با ایران تحریم‌های همه‌ جانبه صادر می‌ شود

وی با اشاره به تحریم‌های همه ‌جانبه در دنیا نیز عنوان کرد:‌ تحریم‌های همه‌ جانبه معمولا از طریق سازمان ملل اعمال می شود؛ طبق فصل هفتم منشور این سازمان، تحریم‌های همه‌ جانبه چون دارای پشتوانه قانونی‌ اند کارایی ‌شان بیشتر است که البته وجود حق وتو، دسترسی به تحریم‌های همه ‌جانبه را با مشکل روبرو می ‌کند اما معمولا در رابطه با ایران تحریم‌های همه‌ جانبه صادر می‌ شود.

شریعتمداری یادآور شد: تحریم‌هایی که آمریکا در قرن بیستم اجرا کرده معمولا یک‌ جانبه بوده است که در این حالت کشور هدف می ‌تواند از دیگر کشورها نیازهای خود را برطرف کند؛ علاوه بر این، رقابت‌های اقتصادی که وجود دارد مانع از این می‌شود که تحریم‌های یک جانبه به هدف خود برسد البته اگر هم‌پیمان سیاسی به وجود آید، تحریم‌های یک جانبه به چند جانبه تبدیل خواهد شد.

وی در خصوص قطعنامه‌های صادره از سازمان ملل درباره ایران نیز گفت: این قطعنامه‌ ها بدین صورت است که به دو بخش قبل از انقلاب و بعد از انقلاب تقسیم می‌ شود؛ قبل از انقلاب در خصوص خروج نیروهای شوروی از خاک ایران و جریان ملی ‌شدن صنعت نفت در دادگاه لاهه و در خصوص جزایر سه‌ گانه و استقلال بحرین، سازمان ملل قطعنامه هایی را صادر کرده است.

وزیر بازرگانی دولت اصلاحات که نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نیز هست، افزود: حال قطعنامه‌ های سازمان ملل پس از پیروزی انقلاب اسلامی اولین بار در خصوص اشغال لانه جاسوسی بود، بعد از آن صدور قطعنامه 598 جنگ بود و خیلی از موارد دیگر هسته‌ ای که همچنان ادامه دارد.

وی با یادآوری آثار مثبت تحریم‌ها گفت: آثار مثبت این تحریم‌ها این است که زمینه خودباوری را در مردم ایران به وجود می‌‌آورد؛ جمهوری اسلامی ایران علاوه بر این، توانسته در بسیاری از موارد، تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کند که البته تحریم آثار منفی نیز خواهد داشت که در زندگی روزمره مردم اخلال به وجود خواهد آورد.

باید ستاد ویژه ‌ای برای مقابله با تحریم و به حداقل رساندن آثار آن به وجود آید

شریعتمداری اضافه کرد: برای فائق آمدن بر تحریم، شناخت درست تحریم یکی از الزامات است، علاوه بر این باید ستاد ویژه ‌ای برای مقابله با تحریم و به حداقل رساندن آثار آن به وجود آید که در این خصوص مجریان باید از رجزخوانی‌های بی‌ثمر پرهیز کنند و رویکرد جدی به اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در ادامه سخنانش با ورود به بحث انتخابات، تفکر اصلاحات را طیف وسیعی در ایران دانست و اظهار داشت: معتقدم آقای خاتمی در خانه نظام و انقلاب جای می گیرد؛ امام خمینی(ره) فرمودند که دو جریان باید در کشور وجود داشته باشد، رهبری نیز به این دو جریان اشاره کردند و آنان را به دو بال پرنده تشبیه کردند.

حضور گسترده مردم نتیجه اجماع اصلاح طلبان خواهد بود

وی گفت: معتقدم بین اصلاح‌ طلبانی که علاقه مند به مشارکت در انتخابات هستند اجماع صورت گیرد؛ چراکه تلاش برای اجماع در اصلاح طلبان نتیجه ‌اش حضور گسترده مردم خواهد بود.

شریعتمداری درخصوص فتنه 88 نیز تصریح کرد: انتخابات 88 اتفاق ویژه‌ ای برای جمهوری اسلامی بود اما اعتراضاتی که بعد از آن به وجود آمد و دشمنان خارجی از بیرون آن را  هدایت کردند، فتنه 88 را به وجود آورد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در بخش پایانی سخنانش گفت: من به نظر شورای نگهبان در تأیید صلاحیت‌ها و رد صلاحیت‌ها احترام می گذارم.

وی ادامه داد: مطمئنم که آقای ناطق نوری که گفت احساس نیاز به کاندیداتوری نمی‌ کند الان دیگر آن احساس را ندارد؛ همچنین در خصوص حضور مشایی در انتخابات باید بگویم کاندیداتوری ایشان باعث می ‌شود حداقل من یک رقیب داشته باشم.

وزیر بازرگانی دولت اصلاحات که نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نیز هست، تأکید کرد: من اعلام رسمی هم می‌ کنم که اگر آقایان هاشمی رفسنجانی، سیدحسن خمینی، ناطق نوری و خاتمی کاندیدا شوند و شورای نگهبان آنان را تأیید صلاحیت کند، از انتخابات کنار می‌ کشم.

[ ] [ ] [ hwdlt ]
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب